آخر هفته برفی و بارانی در انتظار گیلان

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، خبرنگاران/گیلان کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی به استان و کاهش محسوس دمای هوا از روز پنجشنبه، گفت: این سامانه ناپایدار تا اواسط هفته آینده منطقه ما را به صورت بارش باران در جلگه و بارش برف در ارتفاعات تحت تاثیر قرار می دهد.

آخر هفته برفی و بارانی در انتظار گیلان

مازیار غلامی در گفت وگو با وبلاگ آرشیو بهترین ها، با اشاره به کاهش نسبی دمای هوای استان طی امروز، اظهار کرد: بیشینه دمای شهر رشت به 20 درجه سانتی گراد رسید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آسمان در بیشتر نقاط استان صاف است، اضافه نمود: در بعضی از نقاط به ویژه نواحی غربی افزایش ابر رخ داده است.

کارشناس هواشناسی گیلان از استقرار همین جو پایدار در استان طی فردا اطلاع داد و توضیح داد: آنالیز نقشه های هواشناسی نشان می دهد طی ساعات اولیه روز چهارشنبه آسمان صاف و آفتابی خواهد بود و انتظار داریم پدیده مه صبحگاهی در نواحی جلگه ای رخ دهد.

غلامی با بیان اینکه از غروب و شب چهارشنبه افزایش ابر در منطقه پیش بینی می گردد، گفت: احتمال رگبار و رعد و برق در غرب استان طی فرداشب وجود دارد.

وی با اشاره به نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی به استان و کاهش محسوس دمای هوا از روز پنجشنبه، اعلام کرد: این سامانه ناپایدار تا اواسط هفته آینده منطقه ما را به صورت بارش باران در جلگه و بارش برف در ارتفاعات تحت تاثیر قرار می دهد.

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه بارش باران طی روزهای پنجشنبه و آدینه در بعضی از ساعات شدید خواهد بود، یادآور شد: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها وجود دارد.

وی بیشینه ارتفاع موج دریا برای فردا را نیم متر دانست و افزود: از پنجشنبه دریا مواج و طوفانی خواهد شد و برای فعالیت های مرتبط نامناسب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخر هفته برفی و بارانی در انتظار گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخر هفته برفی و بارانی در انتظار گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید