آماده باش معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائران

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: همه ما باید دست به دست هم دهیم تا زائری که به مشهد می آید، آسایش و آرامش بیشتری داشته باشد و با خاطره خوش از مشهد برود.

آماده باش معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائران

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، علیرضا صحراگرد، اظهار کرد: حوزه معاونت اجتماعی و خدمات شهری شهرداری مشهد، در میزبانی از زائران امام رضا(ع) سهم بیشتری را نسبت به سایر حوزه ها برعهده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مشهد شهر مناسبت هاست و روزی در مشهد نیست که مناسبتی نداشته باشیم، اضافه کرد: متناسب با این فضا، باید شهرداری مشهد آمادگی لازم را جهت پذیرایی از این مهمانان ویژه داشته باشد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه در دهه پایانی ماه صفر، باید بیش از گذشته، آمادگی لازم را در تمام امور داشته باشیم، گفت: امیدواریم هم افزایی حوزه ها با هم بیشتر باشد. همه ما باید دست به دست هم دهیم تا زائری که به مشهد می آید، آسایش و آرامش بیشتری داشته باشد و با خاطره خوش از مشهد برود.

صحراگرد توضیح داد: باتوجه به مناسبت های دهه آخر صفر، شرایط سخت تر است و حوزه های مختلف باید تمهیداتی را انجام دهند و در این امر حضور داشته باشند تا کار آسان تر شوند. در دهه پایانی ماه صفر، نیازمند بسترسازی و ایجاد ساختار مشارکت مردم برای میزبانی از زائران هستیم.

وی ادامه داد: نهادها باید در کنار شهرداری برای امور زائران برنامه داشته باشند. فعالیت ها در این زمینه خوب بوده، اما باز هم نیازمند این هستیم تا برای زائر کار کنیم و شرایط بهتری را فراهم کنیم؛ چراکه خیل عظیم زائری که در این روزها به مشهد می آید، نیازمند رسیدگی بیشتر است و به همین دلیل در حوزه خدمات شهری ما تمام امکانات را در نظر گرفته ایم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه طرح حرم تا حرم به لطف خدا تمام شده و همکاران ما از نجف برگشته اند، عنوان نمود: بیش از 5600 نفر نیروی پاکبان، در سطح شهر آماده باش برای خدمت رسانی هستند و شهرداران مناطق نیز آمادگی لازم را دارند و تمهیداتی اندیشیده اند.

وی اعلام کرد: تمام خودروهای خدمات شهری را به کار خواهیم گرفت و تمام هدف ما این است که شهر مشهد از آراستگی بدرخشد و علی رغم خیل زائران، به سمت وسوی این رفتیم که خلأ خدمات احساس نشود و زائران و مردم مشهد از این خدمات بهره مند شوند.

صحراگرد با اشاره به اینکه در تمام محورهای ورودی از جمله کلات، سرخس، میامی، تپه سلام و غیره بیش از 230 نفر نیرو از 6 صبح تا 4 بعدازظهر خدمت می نمایند تا زیر پای زائران را تمیز نمایند، گفت: خوردوهای حمل زباله هم حضور دارند و فضای مناسب تری را با آب پاشی به صورت روزانه، فراهم نموده ایم تا عبورومرور را آسان تر کنیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، مطرح کرد: استفاده از سرویس های بهداشتی در طول جهت، مدنظر قرار گرفته و تقریباً 3800 سرویس بهداشتی در شهر وجود دارد که عمده این سرویس ها در سطح منطقه ثامن است و به صورت دائمی فعالیت خواهند کرد.

وی ادامه داد: بیش از 50 دوش آب گرم حمام برای اولین بار در ورودی های شهر قرار دادیم تا اگر زائری بیاید و نیازی به حمام داشته باشد، بتواند استفاده کند. در تمام محورها این دوش ها هستند و آماده بهره برداری اند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه بیش از 180 مخزن حمل پسماند را جانمایی نموده ایم که برای ما کار را آسان تر کند، اعلام کرد: ماشین های حمل پسماند به صورت آماده باش هستند. مقرری در این ایام بیشتر شده و در پیرامون معابر حرم، ماشین آلاتی را معین نموده ایم که به صورت آماده باش به صورت مستمر کار را انجام دهند و به شکلی برنامه ریزی شده هیچ ضایعات و پسماندی روی زمین نماند.

صحراگرد در مورد مراکز اسکان و تأمین آب غیرشرب مواکب بین راهی، اظهار کرد: در جاده نیشابور، قوچان، و دیگر موارد آب غیرشرب تأمین شده و از این حیث مسئله ای نخواهد بود. تمام هم وغم خودمان را گذاشته ایم تا بتوانیم شرایط بهتری را تجربه کنیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد در مورد فضاآرایی در سطح شهر، مطرح کرد: به هیأت ها اجازه داده شده که در کل سطح شهر، خصوصاً مناطق پیرامونی کار نمایند. بر روی پل ها بیش از 350 پرچم به رنگ مشکی درآمده و در سازمان میادین بیش از 60 شمسه جانمایی شده است.

وی اضافه کرد: کلیه اکیپ های سدمعبر در سطح شهر فعال هستند. جمع آوری متکدیان سطح شهر انجام خواهد گرفت و گرمخانه هایی در سطح شهر در نظرگرفته شده تا کارتن خواب ها از سطح شهر جمع آوری و به آنجا منتقل شوند. امیدواریم با هم افزایی که در حوزه فرهنگی و خدمات شهری وجود دارد، به رسم میزبانی اتفاقات خوبی را ببینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آماده باش معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید