برانکو: بازی می کنیم چون ترسو نیستیم

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، رفتار مربی تیم ملی توهین به باشگاه پرسپولیس و هوادارانش و در واقع همه دست اندرکاران فوتبال ایران بود.

برانکو: بازی می کنیم چون ترسو نیستیم

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها ، عصبانی ترین برانکو ایوانکوویچ تاریخ را در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و پیکان دیدیم. جایی که اخم، جای آن لبخند همیشگی را در چهره مرد کروات گرفته بود و او از زمین و زمان گله کرد. حتی از وبلاگ آرشیو بهترین ها که حضور کم تعدادشان در سالن کنفرانس این طور القا می کرد که بازی دوشنبه را خیلی جدی نگرفته اند: تعداد وبلاگ آرشیو بهترین ها در نشست امروز به حدی کم است که انگار فردا بازی دوستانه داریم! تنها کسانی که از عصبانیت آقای سرمربی در امان ماندند، بازیکنان پرسپولیس بودند که برانکو بار دیگر لب به تحسین آنها باز کرد: قبل از هر چیز بار دیگر از بازیکنانم تشکر می کنم. با وجود تمام مسائلی که داشتیم، آنها بسیار باافتخار و قهرمانانه در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی کردند، باید تکرار کنم که بازیکنان، ستاره های ما هستند.

بازی می کنیم تا فکر ننمایند بزدل هستیم

فردا فیفادی است اما بر خلاف مقررات فوتبال، ما با پیکان بازی داریم. ظاهراً هم خودمان مقصریم که به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدیم! آیا کسی از شما به یاد دارد تیمی در فیفادی بازی نموده باشد؟ اگر چه مدیرعامل باشگاه هم به ما اعلام نمود که اگر مایل هستید می توانید مقابل پیکان بازی نکنید اما من گفتم بازی می کنیم تا فکر ننمایند بزدل هستیم. باید نشان بدهیم که از هیچ چیز نمی ترسیم. طبیعی است که در این بازی هم به بلندپروازی های مان ادامه خواهیم داد و به زمین می رویم که پیروز شویم. با تمام احترامی که برای پیکان قائلم و این تیم سال گذشته ما را در دیدار رفت شکست داد، واضح است که ما به دنبال پیروزی و قهرمانی مجدد هستیم. ما فردا بازی می کنیم اما بیرانوند، نوراللهی، بشار رسن، طاهرخانی و دو بازیکن مصدوم تیم یعنی ماهینی و انصاری را در اختیار نخواهیم داشت.

بیرانوند در تیم ملی هم مربی دروازه بانی خوبی دارد

علیرضا بیرانوند واقعاً استحقاق جایزه بهترین بازیکن آسیا را دارد و لیاقتش را بارها نشان داده است. من معتقدم او بهترین بازیکن آسیا خواهد شد. قبلاً هم گفته ام که بیرانوند ارزش یک بازیکن اروپایی را دارد. او کیفیتش را در تیم ملی هم نشان داده و آنجا هم مربی دروازه بانی خوبی دارد!

قهرمان نشدن ما خیلی ها را خوشحال کرد

ما مقابل نساجی و نود ارومیه بدون ملی پوشان مان بازی کردیم. پنج روز قبل از فینال لیگ قهرمانان هم با سایپا بازی کردیم که آن مسابقه به یمن داور، مساوی شد. هرگز به دنبال اولویت خاصی نبودیم. اگر کسی با لیگ همکاری نموده باشد، آن ما بودیم. اینکه برخی ها به ما اعتقاد نداشتند به جای خود بماند. بعد از آن هم این مسائل پیش آمد. یکی به من شرح بدهد آیا طبیعی است که ما بدون چهار ملی پوش مان بازی کنیم؟! چیزی که فتاحی گفته است، صحت ندارد. مسئله دیگر این است که خیلی ها فکر نمی کردند ما به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم و حتی از عدم موفقیت ما در فینال و قهرمان نشدن مان هم خوشحال شدند.

رفتار مربی تیم ملی توهین به طرفداران پرسپولیس و فوتبال ایران بود

پرسپولیس همواره از تیم ملی حمایت نموده است. جدا از اینکه هر کسی می خواهد سرمربی تیم ملی باشد، ما همیشه تیم ملی را حمایت می کنیم. تاکنون آیا کسی از زبان من یا بازیکنان تیمم یک کلمه علیه تیم ملی شنیده است؟ اما واکنش مربی تیم ملی پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا را همه دیدند که چه موضعی نسبت به تیم ما داشت. رفتار این مربی توهین به باشگاه پرسپولیس و طرفدارانش و در واقع همه دست اندرکاران فوتبال ایران بود.

آقایان چهره واقعی شان را نشان دادند

گفته اند هدف مربی تیم ملی از انجام دادن آن حرکات در صندلی ویژه استادیوم آزادی تبریک به زیکو بوده است که باید بگویم بله! مربی تیم ملی چهار پنج متر طول دستش است. او مثل تلسکوپ می خواسته به شیشه بکوبد. آنها چهره واقعی خودشان را نشان دادند و این خیلی ساده است.

هیچکس کی روش را تهدید ننموده

این ادعای کی روش که به دلیل تهدید شدن از سوی لیدهای باشگاه پرسپولیس به تماشای بازی فینال لیگ قهرمانان نرفته بدجوری برانکو را عصبانی کرد. آنقدر که این طور به آن واکنش نشان داد: باشگاه ما کانون طرفداران دارد و اگر این کانون بیانیه ای داده است، به ما نشان دهند تا ما شدیدترین برخوردها را انجام دهیم. شاید شخصی به صورت خصوصی در صفحه خود در شبکه های اجتماعی یا جایی چنین حرفی زده باشد که من درباره اش چیزی نمی دانم اما کانون طرفداران ما هیچوقت چنین چیزی نگفته است.

همه چیز باید سر جای خودش باشد

اینکه بازیکنان تیم امید به اردوی پرسپولیس برنگشتند، یک موضوع کاملاً عادی است. تیم امید اگر بازیکنان پرسپولیس را آزاد کند، باید بازیکنان استقلال و تراکتورسازی را هم آزاد کند. آنوقت کرانچار و استیلی باید بدون بازیکن بازی نمایند. این بحث مربوط به سازمان لیگ نیست، بلکه بحث سرمربی تیم ملی است. بحث این است که برنامه ریزی بازی ها باید درست انجام گردد تا همه چیز سر جای خودش باشد. آیا شما می دانید ما بعد از دیدار با پیکان با چه تیمی بازی داریم؟ تراکتورسازی؟ چطور ما باید با تراکتورسازی کنیم؟ در حالی که باید قبل از آن با ذوب آهن و سپاهان بازی می کردیم. یکی این را به من شرح دهد. وقتی بحث لغو دیدار ما با پیکان بود، به ما گفتند با پیکان بازی می کنید یا با تیم نود ارومیه؟ من هم اعلام نمودم با تیم نود ارومیه بازی می کنیم و در مورد بازی با پیکان قرار شد سازمان لیگ تصمیم بگیرد. باز هم اعلام می کنم می توانستیم با پیکان بازی کنیم اما 5 روز قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا با سایپا بازی کردیم. شما ببینید چند بازی تیم السد قطر پیش از بازی با ما عقب افتاد؟ من یک چیز را به صراحت بگویم، ما اصلا به دنبال تخفیف نیستیم و هر 3 روز یک بازی می کنیم چون وظیفه من برنامه ریزی نیست.

کی روش حق دارد از ما خوشش نیاید

در واکنش به همه گلایه های به حق برانکو، خبرنگاری ادعا کرد که شاید برخی ها با پرسپولیسِ برانکو و موفقیت های او مشکل دارند که مرد کروات این طور واکنش نشان داد: بله حق با شماست. من هم به خاطر همین به کی روش حق می دهم که از ما خوشش نیاید.

بازی می کنیم و باز هم برنده می شویم

یکی از مسئولان سازمان لیگ گفته بود برانکو با کرانچار تماس گرفته و به او گفته بازیکنان تیم امید را آزاد نکند. شنیدن این موضوع همان چیزی بود که آتش خشم سرمربی پرسپولیس را شعله ور کرد: چه کسی گفته که من با کرانچار حرف زده ام؟ هر کسی این حرف را زده باید خجالت بکشد. کسی که این حرف را می زند هم کرانچار را تخریب می نماید، هم سازمان تیم های ملی را. من اگر به کرانچار زنگ می زدم 5 بازیکنم به تیم امید می رفت، نه فقط طاهرخانی! باز هم می گویم کسی که این حرف را می زند اگر فکر می نماید ما احمق و ابله هستیم، باید خجالت بکشد. ما به قانون استناد کردیم و گفتیم در فیفادی بازی نمی کنیم چون هیچ جای جهان چنین قانونی وجود ندارد. در فدراسیون فوتبال هم قانون این است اگر 3 بازیکن ملی پوش داشته باشید، بازی شما لغو خواهد شد. در هر صورت ما فردا بازی خواهیم کرد و این بار هم بازی مان را خواهیم برد. اینکه بازی با پیکان را به تعویق نینداختند، اصلا مهم نیست. ما با جوانانمان بازی می کنیم. تنها سوال من این است که چرا مقررات را رعایت نمی نمایند؟

باید از خودشان خجالت بکشند

در تکذیب تماس برانکو با سرمربی تیم امید، رضا چلنگر گفته بود که موبایل زلاتکو کرانچار چند روزی است گم شده و برانکو ایوانکوویچ هیچ تماسی با او نداشته است. موضوعی که خودِ پروفسور هم درباره اش گفته: من این را نمی دانم. کرانچار وقتی به ایران آمد من به کرواسی رفتم. من و او 40 سال است که دوست هستیم و همچنان دوست خواهیم بود. کرانچار در کارش بسیار موفق است. باز هم می گویم کسی که این حرف ها را علیه ما زده و گفته من از کرانچار خواسته ام بازیکنان امید را در اختیار پرسپولیس نگذارد، واقعا باید خجالت بکشد که استقلال سرمربی تیم امید را زیر سوال برده است.

با چند بازیکن جدید به توافق رسیده ایم

سرمربی پرسپولیس در مورد جلسه ای که بعد از بازگشتش با مدیر عامل باشگاه پرسپولیس داشت و آیا در این جلسه در خصوص نقل و انتقالات باشگاه در نیم فصل با حمیدرضا گرشاسبی صحبت نموده یا نه، چنین گفت: بله من با گرشاسبی جلسه داشتم. این موضوعی است که ما روزانه به آن می پردازیم. طبیعی است ما در نیم فصل بازیکن خواهیم گرفت و حتی توافقاتی هم نموده ایم اما قبل از ماه ژانویه نمی توانیم هیچ بازیکنی را جذب کنیم.

کسی که درباره حقوق من حرف زده باید اخراج گردد

از قول یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام شد برانکو با وجود مبلغی که از باشگاه دریافت نموده، همچنان طلبکار است اما خودش میلی به صحبت درباره این موضوع نشان نداد: من مقابل افکار عمومی در مورد مسائل مالی حرف نمی زنم. نمی دانم چه کسی از باشگاه در مورد حقوق مربیان با شما حرف زده و واقعا اگر کسی این حرف را زده باشد، من اصرار دارم که از باشگاه اخراج گردد. همانطور که شما نمی دانید همکارتان چقدر حقوق می گیرد، ما هم همینطور هستیم. بله، من با باشگاه کار می کنم و طلبی هم وجود دارد اما قرار نیست کسی درباره اش حرفی بزند.

2 – 770 – 670

منبع: ایران ورزشی

به "برانکو: بازی می کنیم چون ترسو نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو: بازی می کنیم چون ترسو نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید