علت احتمالی مرگ به خاطر استفاده از سیگار الکترونیکی کشف شد

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، شمار کسانی که در آمریکا به خاطر استفاده از سیگار الکترونیکی درگذشته اند در ماه های گذشته رو به افزایش بوده است. حال دانشمندان آمریکایی از نقش یک ماده روغنی افزودنی به این سیگارها در مرگ و میرهای اخیر خبر داده اند.

علت احتمالی مرگ به خاطر استفاده از سیگار الکترونیکی کشف شد

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها به نقل از دویچه وله، شمار کسانی که در آمریکا به خاطر استفاده از سیگار الکترونیکی درگذشته اند در ماه های گذشته رو به افزایش بوده است. حال دانشمندان آمریکایی از نقش یک ماده روغنی افزودنی به این سیگارها در مرگ و میرهای اخیر خبر داده اند.

به گفته دانشمندان آمریکایی، یک ماده روغنی می تواند عامل افزایش مرگ و میر به خاطر استفاده از سیگارهای الکترونیکی باشد

بر اساس تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، از زیرمجموعه های وزارت بهداشت آمریکا، یک ماده روغنی برگرفته از ویتامین E می تواند یکی از عوامل احتمالی مرگ و میر به خاطر استفاده از سیگارهای الکترونیکی در ایالات متحده باشد.

  • فراوری سیگار الکترونیکی در هنگ کنگ

این نهاد آمریکایی اظهار داشت: این نخستین باری است که ما یک ماده شیمیایی نگران کننده احتمالی را در آزمایش های گرفته شده از بیماران مبتلا به این بیماری های ریوی کشف نموده ایم.

طبق گزارش این نهاد آمریکایی: در جریان آنالیز آزمایش مایعات ریه 29 بیمار از 10 ایالت، این ماده روغنی که یک استات ویتامین E است، در تمامی آزمایش ها پیدا شد.

ویتامین E در محصولات غذایی مختلفی همچون انواع روغن ها و دانه های روغنی وجود دارد، اما تنفس و ورود آن به ریه می تواند به خاطر ساختار مولکولی اش خطرناک باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده در عین حال ضمن تأکید بر لزوم تحقیقات بیشتر در این خصوص، تأثیر دیگر مواد شیمیایی در به وجود آمدن بیماری های ریوی به خاطر استفاده از سیگار الکترونیکی را منتفی ندانسته است.

  • سیگارهای الکترونیکی عامل سکته مغزی و قلبی هستند

پیش تر شواهدی دیده شده بود که حکایت از نقش آفرینی محصولات تی اچ سی (تتراهیدروکانابینول) در ایجاد این بیماری ها داشت. تی اچ سی در شاه دانه (کانابیس) وجود دارد و نقش اصلی را در تأثیر نشئه آور این مخدر ایفا می نماید.

تاکنون 39 نفر در آمریکا در پی استفاده از سیگارهای الکترونیکی جان خود را از دست داده و بیش از دو هزار نفر مبتلا به بیماری های ریوی شده اند.

اما در اروپا چنین روندی از افزایش بیماران ریوی مشاهده نشده و کماکان به نظر می رسد که تا امروز عوارض ناشی از استفاده از سیگارهای الکترونیکی محدود به آمریکای شمالی باشد. از جمله در آلمان در قیاس با آمریکا قواعد سختگیرانه تری برای ترکیب مواد به کار رفته در سیگارهای الکترونیکی اعمال می گردد.

  • ممنوعیت سیگار الکترونیک در هند
  • چین سیگار کشیدن در فیلم ها و تلویزیون را محدود می نماید

دولت آمریکا اعلام نموده که می خواهد حداقل سن مجاز برای استفاده از سیگار الکترونیکی را از 18 سال به 21 سال افزایش دهد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دیروز آدینه در محوطه کاخ سفید اظهار داشت که چنین قصدی، مطابق با توصیه های گزارشی است که در روزهای آینده ارائه خواهد شد.

ترامپ با بیان اینکه ما باید مراقب فرزندان مان باشیم؛ این مهم ترین چیز است، اعلام کرد که در رابطه با سیگارهای الکترونیکی با طعم های خاص نیز توصیه هایی مطرح خواهد شد. سیگارهای الکترونیکی با طعم های مختلف به خصوص در میان جوان ها هواداران زیادی دارد.

  • سیگارهای الکترونیکی در چین
منبع: همشهری آنلاین

به "علت احتمالی مرگ به خاطر استفاده از سیگار الکترونیکی کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت احتمالی مرگ به خاطر استفاده از سیگار الکترونیکی کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید