نقش مهم حشرات در انتقال باکتری های مرگبار به بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، نتایج یک آنالیز بر روی بیست هزار حشره که در اطراف بیمارستان های انگلیس شکار شده اند، نشان دهنده نقش مخرب این حشرات در انتقال باکتری های مقاوم به درون بیمارستان هاست.

نقش مهم حشرات در انتقال باکتری های مرگبار به بیمارستان ها

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آرشیو بهترین ها به نقل از نیواطلس، نتایج یک آنالیز بر روی بیست هزار حشره که در اطراف بیمارستان های انگلیس شکار شده اند، نشان دهنده نقش مخرب این حشرات در انتقال باکتری های مقاوم به درون بیمارستان هاست. آنالیز یادشده که توسط محققان دانشگاه استون اجرا شده نشان می دهد حشرات یادشده باکتری هایی را به درون بیمارستان ها منتقل می نمایند که به شدت در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند و لذا نابودی آنها کار ساده ای نیست.

در مجموع نیمی از حشرات یادشده حامل باکتری هایی بوده اند که در برابر آنتی بیوتیک های مختلف مقاومت بالایی دارند. حشرات مذکور از هفت بیمارستان انگلیس و در بازه زمانی مارس 2010 تا آگوست سال 2011 جمع آوری شدند و شامل حشراتی همچون مورچه، زنبورهای عسل و وحشی، بید، مگس، شته و غیره بوده اند.

همچنین 90 درصد از این حشرات حامل باکتری های مضر بوده اند و در مواردی میزان این آلودگی تا بدان حد بالا بوده که امکان عفونی کردن بدن افراد را با سرعت بالا داشته است. متداول ترین باکتری شناسایی شده در این مجموعه Enterobacteriaceae و سپس Bacillus و Staph بوده است.

لازم به ذکر است که 53 درصد از باکتری های یادشده در برابر یک آنتی بیوتیک و 19 درصد از آنها در برابر چند آنتی بیوتیک مقاوم بوده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نقش مهم حشرات در انتقال باکتری های مرگبار به بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مهم حشرات در انتقال باکتری های مرگبار به بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید