اصفهان پرچم دار دیپلماسی گردشگری در آسیا

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان از رشد 10 درصدی گردشگری خارجی در پاییز امسال خبرداد.

اصفهان پرچم دار دیپلماسی گردشگری در آسیا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها به نقل از وبلاگ آرشیو بهترین ها، فریدون الله کمک مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت: در حال حاضر اصلی ترین ماموریت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان تقویت دیپلماسی گردشگری، ارتباط با مراجع بین المللی و اقداماتی در جهت ثبت میراث دنیای در زمینه صنایع دستی و گردشگری است.

او در مورد ثبت شهر اصفهان به عنوان شهر دنیای صنایع دستی گفت: خوشبختانه با اقدامات لازمی که توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان صورت گرفت توانستیم استان اصفهان را در 18مین اجلاس بین المللی شورای دنیای صنایع دستی به عنوان شهر دنیای صنایع دستی معرفی وبه ثبت برسانیم.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان تاکید نمود: افزایش سفر هیت های بین المللی همچون سازمان یونسکو و صاحب نظران حوزه مرمت اثار باستانی و گردشگری از کشورهای مختلف، در حوزه میراث فرهنگی در آشنایی و شناخت استان اصفهان به عنوان شهر تمدن، فرهنگ وهنر و افزایش ارتباط دیپلماسی گردشگری نقش بسزایی داشته است.

الله کمک ادامه داد:شناخت دنیا از شهر اصفهان به عنوان شهر دیپلماسی گردشگری در آسیا باعث به وجودآمدن روابط نزدیک کشورهای خارجی و سرمایه گذاری آن ها در حوزه های فرهنگی، هنری و گردشگری شهر اصفهان شده که همین درصد آمار گردشگری خارجی را به شهر اصفهان افزایش می دهد.

او گفت:در پاییز امسال آمار گردشگری خارجی استان اصفهان حدود 10درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت:در حال حاضر بیشترین تمرکز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان بر روی بازارهای داخلی و بین المللی گردشگری و فرهنگی است که امید واریم به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنیم.

الله کمک در مورد استفاده نکردن استان اصفهان از ظرفیت های خواهر خواندگی خود اضافه نمود:اصلی ترین راه چاره این مشکل برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری مشخص و راهبردی در زمینه گردشگری شهر اصفهان است لذا حوزه خواهر خواندگی شهر اصفهان از اهمیت خاصی در زمینه تقویت دیپلماسی گردشگری استان اصفهان برخور دار است.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در مورد شهرهای خواهر خوانده اصفهان یاد آور شد:شهرهای همچون شیان چین، ایروان ارمنستان، فرایبورگ المان، سپترزبورگ روسیه، نجف عراق، کوالالامپور مالزی، بارسلون اسپانیا، کویت و لاهور پاکستان خواهر خوانده های اصفهان محسوب می شوند.

الله کمک گفت:در تلاشیم تا از تمامی ظرفیت های خواهر خواندگی و بین المللی استان اصفهان در جهت حضوری فعال در بازارهای خارجی استفاده کنیم.

او تاکید نمود:تاکنون توانسته ایم روابط بسیار نزدیکی با کشور چین در زمینه تقویت حوزه گردشگری برقرار کنیم به طوری که به گفته رئیس انجمن گردشگری شهر پکن کشور چین پیش بینی می گردد در سال آینده شاهد حضور 11میلیون گردشگر چینی به داخل کشور جهت بازدید از شهرهای باستانی و تاریخی ایران از جمله اصفهان باشیم.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان اضافه نمود: از انجایی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با اعمال شدیدترین تحریم ها و ایجاد تفکرات منفی و ایران هراسی در دنیا بین الملل سعی در ایجاد ضعف کشور در جذب توریست و گردشگری خارجی دارند، اما خوشبختانه این امر با تقویت حوزه گردشگری و دیپلماسی فرهنگی، هنری ودر نتیجه رشد 20درصدی گردشگری استان اصفهان در امسال نسبت به سال محقق نخواهد شد و راهی است برای مقابله با فشارهای کشورهای ظالمی مانند امریکا.

منبع: همشهری آنلاین

به "اصفهان پرچم دار دیپلماسی گردشگری در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان پرچم دار دیپلماسی گردشگری در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید