موسوی: باید به استراماچونی می گفتند امکانات نداریم تا از کوره در نرود، یاد کُخ افتادم

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، بازیکن پیشین استقلال گفت: اگر قبل از قرارداد با استراماچونی, به او گفته می شد به جایی می آید که بی نظمی وجود دارد و خبری از امکانات نیست, دیگر خیلی سریع از کوره در نمی رفت.

موسوی: باید به استراماچونی می گفتند امکانات نداریم تا از کوره در نرود، یاد کُخ افتادم

علی موسوی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ آرشیو بهترین ها, درباره حاشیه های تیم فوتبال استقلال و نارضایتی آندره آ استراماچونی از وضعیت این باشگاه گفت: پیش از اینکه استقلال مربی خارجی بیاورد, گفتم که اگر قرار است مربی درجه یک از کشور های آلمان, ایتالیا و انگلیس به ایران بیاید باید امکانات لازم برای حضور این دست مربیان در باشگاه وجود داشته باشد. مربیان درجه یک اروپا در باشگاه های حرفه ای و سطح اول کار نموده اند و توقعات بالایی دارند. پیش از اینکه استراماچونی به استقلال بیاید, مدیران این باشگاه اول باید امکانات لازم را در حد حرفه ای برای این مربی مهیا می کردند.

وی با اشاره به اینکه مربیان درجه دو و سه اروپا نیز حرفه ای هستند و می توانند یاری زیادی به فوتبال ما نمایند, توضیح داد: این مربیان امکانات کمتری را درخواست می نمایند و راحت تر خود را با فضای فوتبال ایران هماهنگ می نمایند اما زمانی که شما مربی درجه یک می آورید و بستر لازم را مهیا نمی کنید, مربی زود عصبی می گردد و از کوره در می رود. این مربیان به بی نظمی ها و عدم امکانات اولیه نظیر زمین اختصاصی عادت ندارند و بعد از بروز کمبود ها برای کار کردن دچار مشکل می شوند.

بازیکن پیشین استقلال یادآور شد: باید قبل از قرارداد با استراماچونی, حداقل به او گفته می شد به جایی می آید که بی نظمی وجود دارد و خبری از امکانات و زمین اختصاصی و ... نیست.در این صورت دیگر خیلی زود از کوره در نمی رفت و پیش از امضای قرارداد آمادگی لازم برای کار کردن در این فضا را پیدا می کرد. متاسفانه این مربی خوب توجیه نشده و از ایرادهایی که در باشگاه وجود دارد, زود ناراحت و عصبی می گردد. استراماچونی مربی بزرگی است و در اینترمیلان کار نموده است. این مربی در جاهایی بوده که امکانات خیلی خاصی داشته است.

موسوی مطرح نمود: من با رونالد کُخ (سرمربی اسبق استقلال) در بایر لورکوزن کار کردم و دیدم که این مربی در آلمان با چه امکاناتی کار می کرد. زمانی که کخ به استقلال آمد می دانستم که او از بهترین شرایط به زمین شماره 2 آزادی آمده است! جایی که بچه ها به دلیل نبود رختکن در ماشین لباس عوض می کردند. من وقتی این صحنه ها را می دیدم حرص می خوردم, چون می دانستم کخ از کجا آمده و چه امکاناتی داشته است. حضور استراماچونی شبیه آمدن کخ است و من یاد آن موقع افتادم. اگر تمام امکانات لازم برای استراماچونی فراهم نباشد نمی تواند در استقلال پیروز باشد.

وی گفت: با این وضعیت بهتر است که مربی درجه 2 یا 3 اروپایی به ایران بیاید, چرا که این مربیان علاوه بر اینکه خوب و حرفه ای کار می نمایند, با وضعیت فوتبال ایران نیز راحت تر هماهنگ می شوند و توقعات زیادی ندارند.

موسوی درباره اینکه آیا استقلال با حواشی که دارد می تواند سال جاری به پیروزیت دست پیدا کند یا خیر, گفت: استقلال با اینکه بازیکنان زیادی از دست داده اما تمریناتش را خیلی زود با حضور استراماچونی آغاز نموده و می توانیم این موضوع را به فال نیک بگیریم اما نمی توانیم تا وقتی مسابقات آغاز نشده چیزی را پیش بینی کنیم. بازیکنانی که جدید به تیم اضافه شدند, در تیم های سابق شان عالی بودند اما باید دید که آیا در استقلال نیز جواب می دهند یا خیر. امیدوارم استقلال استارت خوبی در لیگ بزند و از همین ابتدا برای قهرمانی کار کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "موسوی: باید به استراماچونی می گفتند امکانات نداریم تا از کوره در نرود، یاد کُخ افتادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: باید به استراماچونی می گفتند امکانات نداریم تا از کوره در نرود، یاد کُخ افتادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید