رهبر کره شمالی از پدرش هم انتقاد کرد

به گزارش وبلاگ آرشیو بهترین ها، رهبر کره شمالی از پدرش رهبر سابق این کشور به دلیل وابستگی به کره جنوبی در توسعه یک منطقه تفریحی انتقاد کرد.

رهبر کره شمالی از پدرش هم انتقاد کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آرشیو بهترین ها، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از سیاست پدرش کیم جونگ ایل رهبر سابق این کشور به دلیل وابستگی به کره جنوبی برای توسعه منطقه تفریحی کوه کومگانگ انتقاد کرد. این منطقه تفریحی که در ساحل شرقی کره شمالی واقع است زمانی به طور مشترک توسط دو کره اداره می شد.

رهبر کره شمالی هنگام بازدید میدانی از کوه کومگانگ دستور تخریب تاسیسات و ساختمان های بد منظره ساخت کره جنوبی را صادر کرد. کیم همچنین دستور داد به جای ساختمان های ساخته شده توسط همسایه شمالی ساختمان های مدرن توسط پیونگ یانگ ساخته گردد.

وی در این بازدید از سیاست وابستگی اسلاف خود شدیدا انتقاد کرد و آن را بسیار اشتباه خواند.

بهره برداری از منطقه تفریحی مشترک کوه کومگانگ در سال 1998 یعنی هنگامی که روابط دو کره رو به بهبودی گذاشته بود شروع شد اما 10 سال بعد در سال 2008 پس از آنکه یک نیروی نظامی کره شمالی یک گردشگر زن را به ضرب گلوله کشت، به حالت تعلیق در آمد.

خبرگزاری یونهاپ نوشته اینکه رهبر کره شمالی علنا از سیاست های پدرش در کشوری که تصمیمات رهبر آن همیشه صحیح و بدون نقص بوده، بسیار نادر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رهبر کره شمالی از پدرش هم انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر کره شمالی از پدرش هم انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید